Brat Zenon Żebrowski, znany jako brat Zeno, towarzyszył o. Maksymilianowi Kolbemu w wyprawie misyjnej do Japonii.
Brat zajął się organizowaniem zaplecza gospodarczego dla wydawania „Rycerza Niepokalanej”. Od marca 1931 r. budował Niepokalanów Japoński na zboczu wzgórza Hikosan oraz propagował w Nagasaki i okolicznych miejscowościach „Rycerza Niepokalanej”. Tutaj przeżył wybuch bomby atomowej, którą Amerykanie zrzucili na Nagasaki 9 sierpnia 1945 r. Widząc tragedię wielu sierot rozpoczął pracę charytatywną na szeroką skalę.
Brat Zeno założył sierociniec w 1946 r. w Nagasaki, a w 1948 r. w Konogai, blisko Nagasaki. W tym samym roku brat Zeno pobudował dla ubogich dwa domy a Sasebo oraz domy w Kumamoto, Moji i Fukuoka. W kwietniu 1953 r. brat Zeno przybył do Tokio i tam zaopiekował się około 6 tysiącami ubogich ludzi. Zebrał dla nich dużo materiału budowlanego, aby mogli pobudować baraki. Tak powstało „Zeno Machi” – Miasto Zenona albo Miasto Mrówek.
W 1962 r. brat Zeno nabył grunt k. Hiroszimy i z pomocą żołnierzy i studentów wybudował zakład dla niedorozwiniętych dzieci. Mimo choroby brat znajdował siły, by nieść pomoc najuboższym.
Zmarł 24 kwietnia 1982 r. w szpitalu w Tokio w wieku 84 lat. W pogrzebie uczestniczyły tłumy Japończyków.
Archiwalne zdjęcia br. Zenona na stronie internetowej: naszdomjp.exblog.jp.