Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII
Przewiduje się, że we Mszy św. kanonizacyjnej pod przewodnictwem papieża Franciszka weźmie udział od 130 do 150 kardynałów, 1000 biskupów oraz 6000 kapłanów z całego świata. Obecność na Mszy św. kanonizacyjnej dwóch papieży zapowiedziały już 94 oficjalne delegacje państwowe oraz przedstawiciele Kościołów prawosławnego i anglikańskiego, społeczności żydowskiej i islamskiej.
Mszy kanonizacyjnej na placu św. Piotra będzie przewodniczył papież Franciszek. Przy papieżu, w koncelebrze znajdą się kard. Agostino Vallini, wikariusz Ojca Świętego dla Rzymu, kard. Stanisław Dziwisz, sekretarz Jana Pawła II i bp Francesco Beschi, biskup Bergamo - diecezji pochodzenia Jana XXIII. Być może we Mszy św. kanonizacyjnej weźmie udział papież-senior Benedykt XVI. Komunii św. udzielać będzie 800 kapłanów i 70 diakonów. Przewidziane są sektory dla uczestników nie tylko na Placu Św. Piotra, ale na via Conciliazione i pobliskich ulicach. Podczas ogłoszenia Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi zostaną odsłonięte te same ich portrety, które były obecne podczas ich beatyfikacji (w 2000 - Jana XXIII i w 2011 - Jana Pawła II).
Z Polski uda się do Watykanu wielu biskupów, kapłanów i wiernych świeckich. Wśród nich jest ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Będąc w Wiecznym Mieście ks. biskup spotka się z kard. Fernando Filonim, prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
ks.Zbigniew Sobolewski